Za ogled dokumenta se morate prijaviti.
Input:

Vpliv kolektivnih pogodb, ki odpravljajo plačne anomalije na pogodbe o zaposlitvi

18.9.2017, , Vir: Verlag Dashöfer, Dolžina video posnetka: 00:36:04

Leta 2016 sta so se vlada in sindikati javnega sektorja dogovorili za odpravo anomalij oziroma ustrezne uvrstitve v plačne razrede glede vrednotenja delovnih mest in nazivov v javnem sektorju. Tako so bili v Uradnem listu št. 46 z dne 29. 8. 2017 objavljeni aneksi h kolektivnim pogodbam in uredbi, s katerimi so bile na delovnih mestih, ki so uvrščena do vključno 26. plačnega razreda in na delovnih mestih pooblaščenih uradnih oseb,  odpravljene anomalije pri vrednotenju delovnih mest.

Predavatelj Boštjan J. Turk tako predstavlja, kateri aneksi h kolektivnim pogodbam so bili objavljeni, kateri dve uredbi sta bili objavljeni, ter kako je glede priprave aneksov k pogodbam o zaposlitvi. Pojasnjeno je tudi, kakšne so morebitne posledice, v kolikor javni uslužbenec zavrne podpis takšnega aneksa h kolektivni pogodbi. Prav tako predavatelj izpostavi, kdaj se nekatere vsebine ureja z aneksom k pogodbi in kdaj je potrebno skleniti novo pogodbo o zaposlitvi.

V video seminarju je predstavljeno tudi, katerim javnim uslužbencem pripada poračun plače in kdaj javni uslužbenci pridobijo pravico do izplačila višje plače - pomembna sta dva datuma, in sicer 1. 7 ter 1. 10. 2017, odvisna pa sta od tega, v kateri plačilni razred je uvrščeno delovno mesto javnega uslužbenca. Predavatelj se še dotakne dileme, za koga ne velja pravica do izplačila višje plače ter kako je z morebitnimi zamudnimi obrestmi pri poračunu.

Čisto na koncu so odgovorjena še vprašanja udeležencev.

 

Kazalo vsebine:

  • Pravno dejstvo
  • Kateri aneksi h kolektivnim pogodbam so bili objavljeni
  • Kateri uredbi sta bili objavljeni
  • Priprava aneksov k pogodbam o zaposlitvi
  • Kakšne so posledice, če javni uslužbenec zavrne podpis takega aneksa?
  • Potreba po sklenitvi nove pogodbe o zaposlitvi
  • Poračun plače javnim uslužbencem
  • Zamudne obresti

 

 

Predavatelj:

mag. Boštjan J. Turk je direktor inštituta za civilno in gospodarsko pravo iz Ljubljane. Po izobrazbi je magister pravnih znanosti in diplomant svetovno znane akademije Saint George International iz Londona iz področja poslovnih ved. Je tudi sodelavec Dublin Business School (DBS) iz Irske. Ima številne študijske in delovne izkušnje iz tujine, saj je bil ekskluzivni zastopnik REUTERS TV iz Londona in član Akademije za politične študije iz New Yorka. Poleg tega je habilitirani učitelj za področje gospodarskega, poslovnega in nepremičinskega prava in predavatelj na številnih dobro obiskanih seminarjih doma in v tujini.

Priložene datoteke

Vpliv_kolektivnih_pogodb.pdf 0.15 MB
 

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih