Za ogled dokumenta se morate prijaviti.
Input:

Določitev plače javnega uslužbenca

19.2.2018, , Vir: Verlag Dashöfer, Dolžina video posnetka: 00:45:51

Magistra Edita Dobaj, direktorica inštituta Idealis, predstavlja tematiko določitve plače javnega uslužbenca in izpostavlja dileme, ki se pojavljajo v praksi.

Predavateljica tako uvodoma pojasni, kakšna je možnost uvrstitve javnega uslužbenca v višji plačni razred od plačnega razreda delovnega mesta, kakšna je možnost prenosa napredovanje od enega k drugemu delodajalcu javnega sektorja, pa tudi, kako je glede možnosti napredovanj pri istem delodajalcu v javnem sektorju, ko gre za premestitev na drugo delovno mesto.

V nadaljevanju je obravnavana določitev plače na podlagi 14. oziroma 19. člena Zakona o sistemu plač v javnem sektorju, predavateljica pa se dotakne tudi posebnosti glede določitve plače javnega  uslužbenca, in sicer v primerih, ko gre za premestitev iz poslovnega razloga ali razloga nesposobnosti.

Prav tako boste več izvedeli glede določitve plač za delovna mesta iz skupine B, izpostavljene pa so tudi prednosti in hkrati slabosti določitve plače na delovnih mestih z nazivi, delovnih mestih brez nazivov in strokovno-tehničnih delovnih mestih. Prav tako je omenjena določitev plače novo zaposlenega javnega uslužbenca in obrazložen karierni sistem v javnem sektorju, razlike v plačah po dejavnostih javnega sektorja, razmerje med plačo javnega uslužbenca in direktorja ter določitev dodatkov.

Predavateljica med seminarjem, pa tudi na koncu, še odgovori na vprašanja udeležencev in jim poda nasvete in obrazložitev njihovih dilem.

 

Kazalo vsebine:

  • Možnost uvrstitve javnega uslužbenca v višji plačni razred od plačnega razreda delovnega mesta
  • Možnost prenosa napredovanj od enega k drugemu delodajalcu javnega sektorja
  • Možnost prenosa napredovanj pri istem delodajalcu v javnem sektorju ob premestitvi
  • Določitev plače na podlagi 14. in 19. člena Zakona o sistemu plač v javnem sektorju
  • Posebnosti glede določitve plače javnega uslužbenca – premestitev iz poslovnega razloga ali razloga nesposobnosti
  • Delovna mesta iz skupine B
  • Prednosti in slabosti določitve plače na delovnih mestih z nazivi, brez nazivov in strokovno tehničnem delovnem mestu
  • Določitev plače novo zaposlenega javnega uslužbenca in karierni sistem v JS
  • Razlike v plačah po dejavnostih javnega sektorja
  • Razmerje med plačo javnega uslužbenca in direktorja ter določitev dodatkov
  • Odgovori na vprašanja

 

 

Mag. Edita Horvat trenutno kot direktorica vodi zasebni zavod IDEALIS - Inštitut za plače in delovna razmerja. Pred nastopom petletnega mandata direktorice inštituta je bila več let inšpektorica za sistem plač v javnem sektorju na Inšpektoratu za javni sektor, ki deluje v okviru Ministrstva za javno upravo. Inšpekcijske nadzore je opravljala tudi na področju sistema javnih uslužbencev na podlagi Zakona o javnih uslužbencih. Ima dolgoletne izkušnje na področju pogajanj s sindikati javnega sektorja v zvezi s plačami in je bila s strani Vlade Republike Slovenije imenovana v številne vladne pogajalske skupine, ki jih je tudi vsebinsko koordinirala. Sodelovala je pri nastajanju in usklajevanju plačne zakonodaje ter tarifnih delov kolektivih pogodb različnih dejavnosti javnega sektorja, in sicer v okviru Direktorata za sistem plač v javnem sektorju, ki je od leta 2001 vsebinsko in strokovno pokrival to področje za celotni javni sektor v okviru Ministrstva za notranje zadeve.Med drugim je bila zaposlena v Državnem zboru Republike Slovenije ter Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja pri Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Bogate delovne izkušnje je pred prvo zaposlitvijo v javnem sektorju pridobila tudi v gospodarstvu, predvsem na področju trženja, prodaje, uvoza ter uveljavljanja priznanih tujih blagovnih znamk v avtomobilski in tekstilni industriji na našem tržišču.Dobro ji je poznano področje lokalne samouprave, saj je bila v eni od občin nekaj let občinska svetnica. V letih od 2010 do 2015 je bila s sklepom Državnega zbora Republike Slovenije imenovana za sodnico porotnico Delovnega in socialnega sodišča v Ljubljani za odločanje v socialnih sporih.Naziv magistrice znanosti je pridobila v letu 2016, in sicer po uspešno opravljenem zagovoru magistrskega dela na temo sistema plač v javnem sektorju.

Predavatelj

mag. Edita Dobaj

mag. Edita Dobaj

Mag. Edita Dobaj vodi zasebni zavod IDEALIS-Inštitut za plače in delovna razmerja. Pred nastopom mandata direktorice je bila več let inšpektorica za sistem plač v javnem sektorju na Inšpektoratu za javni sektor, ki deluje v okviru Ministrstva za javno upravo. Inšpekcijske nadzore je opravljala tudi na področju sistema javnih uslužbencev na podlagi Zakona o javnih uslužbencih.

Ima dolgoletne izkušnje na področju pogajanj s sindikati javnega sektorja v zvezi s plačami in je bila s strani Vlade Republike Slovenije imenovana v številne vladne pogajalske skupine, ki jih je tudi vsebinsko koordinirala. Sodelovala je pri nastajanju in usklajevanju plačne zakonodaje ter tarifnih delov kolektivih pogodb različnih dejavnosti javnega sektorja, in sicer v okviru Direktorata za sistem plač v javnem sektorju, ki je od leta 2001 vsebinsko in strokovno pokrival to področje za celotni javni sektor v okviru Ministrstva za notranje zadeve ter kasneje prešel pod Ministrstvo za javno upravo in se v letu 2010 preoblikoval v sektor, ki je trenutno ena od notranjih organizacijskih enot Direktorata za javni sektor na Ministrstvu za javno upravo.

Med drugim je bila zaposlena v Državnem zboru Republike Slovenije ter Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja pri Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Bogate delovne izkušnje je pred prvo zaposlitvijo v javnem sektorju pridobila tudi v gospodarstvu, predvsem na področju trženja, prodaje, uvoza ter uveljavljanja priznanih tujih blagovnih znamk v avtomobilski in tekstilni industriji na našem tržišču. Pisno in ustno aktivno obvlada angleški, hrvaški in srbski jezik, pasivno pa francoski jezik.

Dobro ji je poznano področje lokalne samouprave, saj je bila v eni od občin nekaj let občinska svetnica. V letih od 2010 do 2015 je bila s sklepom Državnega zbora Republike Slovenije imenovana za sodnico porotnico Delovnega in socialnega sodišča v Ljubljani za odločanje v socialnih sporih.

V zadnjih letih svoje bogate delovne izkušnje na področju plač ter delovnih razmerij deli z mnogimi zavodi, občinami in drugimi proračunskimi uporabniki ter jim s svojo usposobljeno ekipo uspešno pomaga pri razreševanju nastalih kadrovskih in drugih zagat. 

 

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih