Za ogled dokumenta se morate prijaviti.
Input:

Pregled objav v Uradnem listu, povezanih s COVID-19 in rednih objav za obdobje od 1. 12. 2021 do 21. 12. 2021

21.12.2021, Vir: Verlag DashöferČas branja: 11 minut

Pregled objav sprememb in novih predpisov povezanih z epidemijo COVID-19

Uradni list 197/2021 z dne 17. 12. 2021

  • Sklep o podaljšanju veljavnosti ukrepa zagotavljanja izvajanja podaljšane obravnave

»Vlada Republike Slovenije je sprejela podaljšanje veljavnosti ukrepa zagotavljanja izvajanja podaljšane obravnave do 30. junija 2022, katerega trenutna veljavnost se sicer izteče z 31. decembrom 2021.

Zakon o dodatnih ukrepih za omilitev posledic COVID-19 (ZNUPZ) določa, da se osebam, ki so prebolele okužbo z virusom SARS-CoV-2 in se po končanem bolnišničnem zdravljenju zaradi nepopolne samooskrbe še ne morejo vrniti v domače okolje, zagotovi podaljšanje izvajanja obravnave, tj. storitev zdravstvene nege, fizioterapije in delovne terapije. Dodatne zmogljivosti se zagotovijo v objektih, ki izpolnjujejo pogoje za izvajanje zdravstvene dejavnosti z nastanitvijo.

Vir: Ministrstvo za zdravje«

  • Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-1

»Vlada Republike Slovenije je izdala Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 ter ga objavi v Uradnem listu Republike Slovenije. Odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, uporabljati pa se začne 1. februarja 2022.

Odlok ureja, da veljavnost dokazilu  o cepljenju osebe poteče po 270 dneh od prejema drugega odmerka cepiva, kar temelji na priporočilu Posvetovalne  skupine za cepljenje z dne 13. 12. 2021. Veljavnost dokazila se podaljša, če se oseba v obdobju 270 dni od osnovne sheme cepljenja cepi s poživitvenim odmerkom cepiva. Navedena ureditev velja le za osebe, ki so starejše od 18 let.

Evropski center za preprečevanje in obvladovanje bolezni (ECDC) je 15. 12. 2021 v dopolnjeni oceni tveganja glede COVID-19 izpostavil, da bodo po trenutno razpoložljivih dokazih poživitveni odmerki povečali zaščito pred hudimi izidi, ki jih povzroča zaskrbljujoča varianta Delta. Predhodne ocene pa kažejo tudi, da bi poživitveni odmerki lahko povečali zaščito pred zaskrbljujočo varianto Omikron, ki bo po njihovih projekcijah v začetku leta 2022 postala prevladujoča različica v državah Evropske unije.

Vir: Ministrstvo za zdravje«

  • Sklep o podaljšanju veljavnosti
 

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih