Za ogled dokumenta se morate prijaviti.
Input:

Zakon o dodatnih ukrepih za preprečevanje širjenja, omilitev, obvladovanje, okrevanje in odpravo posledic COVID-19 (PKP10)

22.11.2021, Vir: Verlag DashöferČas branja: 22 minut

Pregled novosti v PKP10, ki posegajo v ZIUZEOP (PKP 1), ZIUOOPE (PKP 3), ZZUOOP (PKP 5) ZIUOPDVE (PKP6), ZIUPOPDVE (PKP7), ZDUOP (PKP8),  ZIUPGT (PKP9), je prikazan spodaj.

PRVI DEL

SPLOŠNE DOLOČBE

DRUGI DEL

SPREMEMBE IN DOPOLNITVE ZAKONOV

ZAKON O ODNOSIH REPUBLIKE SLOVENIJE S SLOVENCI ZUNAJ NJENIH MEJA

ZAKON O ZAČASNIH UKREPIH ZA OMILITEV IN ODPRAVO POSLEDIC COVID-19 (ZZUOOP, PKP 5)

55.člen določa začasno razporeditev zaradi nujnih delovnih potreb za izvajalca socialno varstvene storitve institucionalno varstvo ali izvajalca zdravstvene dejavnosti. Delodajalec lahko sklene dogovor o začasni razporeditvi delavca k drugemu izvajalcu, če sam ne izkazuje nujnih delovnih potreb iz prvega odstavka tega člena. Po novem PKP 10 »Ministrstvo, pristojno za zdravje, lahko vsem delodajalcem v mreži javne zdravstvene službe odredi prednostno razporejanje kadra glede na izkazane potrebe.«. Ukrep je podaljšan do 30. 6. 2021.

83.člen, ki ureja zunanjo nastanitev uporabnikov, ki imajo potrjeno okužbo s COVID-19, kritje izpada prihodkov zaradi nezasedenih kapacitet in kritje najema dodatnih prostorov in velja do konca leta 2021, Vlada lahko podaljša s sklepom največ za obdobje šestih mesecev. Sklep o podaljšanju ukrepov se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

104.člen, ki ureja vzgojno-izobraževalno delo na daljavo, se po novem PKP10 glasi:

»(1) Vzgojno-izobraževalno delo (pouk in druge oblike organiziranega dela) z učenci, dijaki in študenti v osnovnih šolah, glasbenih šolah, srednjih in višjih strokovnih šolah lahko, če je to potrebno za omilitev in odpravo posledic COVID-19, poteka v obliki izobraževanja na daljavo v primeru:

1začasne omejitve ali prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja,

2epidemiološkim ukrepom prilagojene organizacije izobraževalnega dela (izmenski pouk,…),

3epidemioloških razmer v določenem vzgojno-izobraževalnem zavodu, v katerem kljub

izvajanju vseh predpisanih ukrepov za preprečevanje širjenja COVID-19 ni mogoče zagotoviti varnega izvajanja vzgojno-izobraževalnega dela v prostorih zavoda,

4ugotovitve pristojnega inšpektorata, da zavod ne izpolnjuje predpisanih ukrepov za preprečevanje širjenja COVID-19, ali

5napotitve posameznih oddelkov v karanteno.

(2) Odločitev o izvajanju izobraževanja na daljavo iz 1. in 4. točke prejšnjega odstavka sprejme minister, pristojen za izobraževanje.

(3) Odločitev o izvajanju izobraževanja na daljavo iz 2. in 5. točke prvega odstavka tega člena sprejeme predstojnik vzgojno-izobraževalnega zavoda in o tem obvesti ministrstvo, pristojno za izobraževanje. V primeru iz 2. točke prvega odstavka tega člena predstojnik vsakih deset dni preveri, če so še podane okoliščine, ki zahtevajo izvajanje izobraževanja na daljavo in o tem obvesti ministrstvo, pristojno za izobraževanje.

(4) Odločitev o izvajanju izobraževanja na daljavo iz 3. točke prvega odstavka tega člena sprejme predstojnik vzgojno-izobraževalnega zavoda po predhodnem mnenju Nacionalnega inštituta za javno zdravje o epidemioloških razmerah v tem zavodu za največ deset delovnih dni in o tem obvesti ministrstvo, pristojno za izobraževanje.

(5) Z izvajanjem izobraževanja na daljavo v skladu s tem členom se dosegajo realizacija ur in cilji, določeni z vzgojno-izobraževalnimi ali študijskimi programi.«.

  1. člen določa vpis na visokošolskih zavodih za študijsko leto 2021/2022. Ne glede na določbe predpisov, ki urejajo izvedbo prijavno-sprejemnih postopkov za vpis, se v prijavno-sprejemnih postopkih za vpis za študijsko leto 2021/2022 na visokošolskih zavodih v Republiki Sloveniji prijave za vpis in vsa k prijavi zahtevana dokazila vlagajo po elektronski poti preko informacijskega sistema eVŠ, če je identiteto vložnika mogoče ugotoviti. PKP10 širi to ureditev tudi na šolsko leto 2022/2023.

ZAKON O NUJNIH UKREPIH NA PODROČJU ZDRAVSTVA (ZNUPZ)

ZAKON O INTERVENTNIH UKREPIH ZA POMOČ PRI OMILITVI POSLEDIC DRUGEGA VALA EPIDEMIJE COVID-19 (ZIUPOPDVE, PKP 7)

Drugi odstavek 31. člena med drugim določa, kako se zagotavljajo dodatna sredstva za povrnitev stroškov v zvezi z nakupom zdravil za zdravljenje COVID-19 izvajalcem zdravstvene dejavnosti, ki jim je minister, pristojen za zdravje, izdal pooblastilo za nakup teh zdravil. PKP10 to spreminja v sredstva za »nabavo zdravil za profilakso in zdravljenje COVID-19, ki jih v imenu Republike Slovenije nabavi ministrstvo, pristojno za zdravje, ali pravna oseba javnega prava, ki jo za to pooblasti minister, pristojen za zdravje, v okviru Skupnih javnih naročil držav članic Evropske unije ali v skladu z zakonom, ki ureja javno naročanje, za potrebe pacientov na celotnem območju Slovenije«.

44.člen določa, da ponudniku storitev k prijavi za občasno oziroma začasno

 

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih